Back to Top

Kategoriler

Mama Sandalyeleri

Mama Sandalyeleri
Sizin İçin Uygun Olan
Mama Sandalyeleri Hangisi ?
A'dan Z'ye

A'dan Z'ye

Mama Sandalyeleri Satın Alma Rehberi

Bir mama sandalyesi bebeğinize farklı besinler tattıracağınız ve ek gıdaya geçiş döneminde,  bebeğiniz için en güvenli yerdir. Mama sandalyeleri bebeğinizin de katıldığı bir aile yemeği ile çok daha keyifli hale gelecektir. Üstelik bebeğiniz, mama sandalyesinde yemeğini yemeye başladığında kendisini sizin gibi yetişkin hissedecektir.

Tüm mama sandalyeleri aynı özellikte üretilmediğinden, bebeğiniz ve evinizde sahip olduğunuz alan için hangi mama sandalyesi daha uygun ona karar vermelisiniz. Birçok mama sandalyesi çeşitleri içinden sizin için uygun olan hangisi onu seçmenize yardımcı olacağız.

Mama Sandalyesi Çeşitleri:

Hafif ve Pratik mama sandalyeleri, Yükseltici mama sandalyeleri (Portatif mama sandalyeleri) ve Ahşap mama sandalyeleri olarak üç ana çeşidi bulunmaktadır.

Hafif ve Pratik Mama Sandalyeleri:

Hafif ve pratik mama sandalyeleri,  bu konuda ihtiyaçlara cevap veren, hoş tasarımlara sahip mama sandalyeleridir. Metal, plastik ve ahşap kombinasyonlardan oluşabilen çeşitlerdir. Çok fazla modern özelliklere sahip olmayan bu mama sandalyeleri ihtiyaçlarınıza cevap verir, fiyat olarak uygundur, hafiftir çok yer kaplamaz.

Modern Mama Sandalyeleri:

Modern mama sandalyesi çeşitleri, günümüzün son teknolijisi ile üretilen, bebeklere son derece konfor sunan modellerdir. Çok fonksiyona sahip olan bu mama sandalyeleri ile birçok ayarı yapabilirsiniz. Bunlar;

  • Mama sandalyesinin yüksekliği
  • Ayarlanabilir sırt desteği
  • Ayarlanabilir tepsi yüksekliği
  • Ayak dinlenme yüksekliği
  • Çıkarılabilir çift tepsi
  • Elde ya da bulaşık makinesinde yıkanabilen tepsi
  • Tekerlekli mama sandalyeleri
  • Emniyet kemeri

Ayarlanabilir mama sandalyeleri ile bebeğinizi yalnızca yemek yerken değil, bebeğiniz televizyon izlerken ya da bir faaliyet yaparken de  güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.  Modern mama sandalyesi fiyatları diğer mama sandalyelerine göre daha yüksektir.

Yükseltici mama sandalyeleri:

Yükseltici mama sandalyeleri ya da portatif mama sandalyeleri, daha küçük dairelerde yaşayan, seyahatlerde yanınızda rahatça götürebileceğiniz mama sandalyesi çeşitleridir. Genellikle plastikten üretilirler ve temizlemeleri kolay olur. Bir sandalyeye kolayca sabitlenebilir, bu modellerin emniyet kemerleri bulunur. Küçük boyutlarda olduğu için temizlemesi ve saklaması çok kolaydır.

Ahşap mama sandalyeleri:

Ahşap mama sandalyeleri, tüm aileler için oldukça beğenilen modellerdendir. Diğer mama sandalyelerine göre çok daha az yer kaplarlar. Ancak, oturma alanı bebekler için biraz derin olabilir. Ahşap mama sandalyesi fiyatları ortalama fiyatlarda olduğunu söyleyebiliriz. Ahşap oldukları için temizlemesi kolaydır ancak zamanla ahşap üzerinde oluşan yarıklara, yemek artıkları girebilir.

Mama Sandalyesi Modeli:

Tercih edeceğiniz mama sandalyesi çeşidi ne olursa olsun, boyutları kullanacağınız alan için çok önemlidir. Belki de yemekten sonra katlayıp, yemek vakti tekrar açmanız gerekebilir. Bu yüzden tercihi hoşunuza giden renge göre değil, evinizin kullanım alanına göre tercih etmelisiniz.

Rahatlık:

Bebeğiniz için aldığınız mama sandalyesi, mutlaka rahat olmalıdır. Bebeğiniz mama sandalyesini yemek yerken, oyun oynarken, TV izlerken vb. çok fonksiyonlu kullanacaktır. Bebeğinizin bu kadar sık kullanacağı bir beslenme aracı için, konforu her şeyden önemlidir. Çünkü bebeğinizin hassas vücudu yeni yeni gelişmeye başlamıştır. Oturma ve sırt minderi olan modelleri tercih ederseniz, memnun kalacağınız kesin.

Tekerlekli Mama Sandalyeleri:

Kalabalık bir yemek masasında yerini değiştirmek için ya da mama sandalyesindeki bebeğinizi bir odadan diğer bir odaya götürmek istediğinizde tekerlekler sizin için büyük bir ihtiyaç haline gelecektir. Tekerlekli mama sandalyelerinde, kendiliğinden hareket etmesi için ve kaymaması için, fren ya da kilit sisteminin olması önemlidir.

Emniyet Kemeri

Emniyet kemerine sahip mama sandalyelerini bebeğinizin mama sandalyesi üzerindeyken kaymasını, ayağa kalkmasını engeller. Ayarlanabilen üç noktalı ya da beş noktalı emniyet kemerleri çok faydalı olacaktır.

Sağlamlık:

Mama sandalyesinin güvenli olabilmesi için, öncelikle bebeklere zarar vermeyen malzemelerden ve sağlam bir gövdeden üretilmesi önemlidir.

Mama Sandalyesinin Temizliği:

Mama sandalyesinin temizliği, bebeğinizin hijyeni için çok önemlidir. Yemek yemeyi yeni öğrenen bebekler, yetişkinler gibi yiyemezler. Yediklerini her tarafa dökebilirler! Bu yüzden tercih ettiğiniz mama sandalyesinin tepsisi çıkarılabilir, yıkanabilir olmalıdır. Mama sandalyesinin minderi de elbette kirlenecektir. Bu yüzden çıkarılabilir kılıflı mama sandalyelerini, silinebilen mama sandalyelerini tercih etmelisiniz.