Back to Top

Emzikler

Emzikler
Sizin İçin Uygun Olan
Emzikler Hangisi ?

230 ürün

A'dan Z'ye

230 ürün

A'dan Z'ye

Emzikler Alma Rehberi

Emziklerin iki cinsi bulunur bunlar, silikon ya da kauçuk emziklerdir. Bilinen ve onaylanan markaların tercih edilmesi her zaman gereklidir.

Silikon emzikler kauçuk emziklere göre daha dayanıklı iken, diş çıkaran bebeklerde silikon emziklerin ömrü zayıftır. Diş çıkarma döneminde ise kauçuk emzikler kullanılması daha uygun olacaktır.

Emziğin kalkanı da çok önemlidir. Çünkü bebeğiniz bu kalkan sayesinde emziği yutması engellenir.

Damaklı-damaksız emzik diye bir ayrım bulunmaktadır. Anne göğsüne en yakın form olan damaksız emzikler bebekler tarafında daha çabuk kabul edilmekte. Ancak 1 yaştan sonra damaksız emzik kullanmaları bebeklerde damak bozulmalarına yol açabilir. Bu dönemden itibaren damaklı emzik kullanıma geçilmesi önemlidir.

Emzikler

Bebeklerin doğal emme ihtiyacını karşılamak için üretilmiş, bebeklerinizin dil dudak ve çene kaslarının düzgün gelişmesine katkı sağlayan, anne memesi temel alınarak ona benzer şekilde üretilmiş ve birbirinden sevimli şekillere sahip emzik çeşitlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Avent, Bebedor, Chicco, Tuc Tuc ve Nuk gibi markalara ait emzikler uygun fiyatlarla annelutfen.com'da!