Back to Top

Kategoriler

Kanguru

A'dan Z'ye

A'dan Z'ye

Bebek Kangurusu

Bebek Taşıma Kangurusu

Adını, yavrusunu karnındaki cebinde taşıdığı kangurulardan alan, bebek taşıma ürünleri son yıllarda popüler olmuş gibi görünse de birçok kültürde yüzyıllardır kullanılan bebek taşıma yöntemi aslında.


Bebeğinizle birlikte daha kolay hareket etme imkanı tanıyan bebek kanguruları, aynı zamanda bebeğinizle yakın temas olanağı da taşıyor. Bebek kangurularını aileler hem evde hem de dışarıda kullanmayı tercih ediyorlar. Engebeli ve olumsuz koşullu yollara sahip yerlerde bebek arabasının ihtiyaçları karşılayamadığı yerlerde imdadımızı bebek taşıma kanguruları yetişiyor.


Bebek kangurularını anneler kadar babalar da kullanıyor. Üstelik bu bebek taşıma kanguruları, ister size size dönük, ister sokağa dönük, sırtınızda ya da yan olarak taşınabilir. Eğer seçtiğiniz bebek kangurusunda destek olursa, bebeğinizin ağırlığını daha az hissedersiniz. Doğumdan itibaren 3 yaşa kadar kullanabilen bebek taşıma kanguruları, yenidoğan bebekler için kullanılacaksa baş desteği olmasına dikkat etmeliler. Bebek kangurularının kumaşları yumuşak bir dokuya sahip oluyor. Terletmeyen kumaş özelliği olanlar da var ve çamaşır makinesinde gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz.


Annelutfen Annelerinin en çok tercih ettiği bebek kanguru modelleri Chicco bebek kangurusu, Esta Rubon bebek kangurusu, Baby2Go bebek kangurusu, Babybjörn bebek kangurusu, Maxi-Cosi bebek kangurusu, Britax Römer bebek kangurusu en sevilenler arasında. Bebek kangurusu fiyatları 50 TL-550 TL arasında değişen fiyatlar bulunmaktadır.